to dyscyplina sportowa wymyślona przez Finów w latach dwudziestych XIX wieku.

Sport dla wszystkich
 - młodych, średnich, w starszym wieku ,
- dla zestresowanych,
- z nadwagą,
- cierpiących na osteoporozę, zwyrodnienia stawów,
- chorych na serce, cukrzycę
- doskonała terapia na wszystko.
 
Zakupiliśmy więc sprzęt, czyli kijki i my panie w średnim powiedzmy wieku wyruszyliśmy na mazowieckie pola w poszukiwaniu zdrowia. Jest nas na razie niewiele, ale mamy nadzieję, że wkrótce dołączy do nas większe grono, bo czego jak czego ale zdrowia nikt nie ma z nas za duzo.

Odłóżmy więc  pilota, opuśmy wygodną kanapę czy fotel, weźmy kije do ręki, przyjazne dusze  do boku i zanurzmy się we wspaniałej mazowieckiej przyrodzie, której tak naprawdę nie znamy i częstokroć nie zauważamy. A tymczasem kilka fotek z naszych "pierwszych kroków z kijkami Walking". Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału w naszych następnych wyprawach.Terminy podamy wkrótce.

Nasza trasa - Sokołówek- park w którym była szkoła rolnicza ,,- Mieszki Różki - Mieszki Atle przez lasek krubiński do Ciechanowa.


Wychodzimy ze wsi Sokołówek - Dwie Marie. Kijki po raz pierwszy w ręku, ale idzie Im się całkiem nieźlePani prezes Ela jak zwykle na czele, na rozstaju dróg  w Mieszkach Różkach - przy granitowym czerwonym kamieniu trzeba skręcić w prawo.


Krajobraz mało urozmaicony, ale trzymamy się dzielnie


Humory trochę się nam poprawiły.


Złocą się wielkie połacie rzepiku aż do horyzontu


Rzepik urzeka piękna barwąPopis sprawności przy przeczołgiwaniu  się pod Pastuchem. Prąd był podłączony. Sprawdziliśmy
Rodzinne spotkanie na szosie Mieszki Różki - Mieszi Atle.
Przez krótką chwile przemierzaliśmy właśnie tą szosę(uwaga! z reguły unikamy szos).
Mamo co Ty tu robisz - zawołała zdumiona córka wysiadając z samochodu do naszej koleżanki Haliny


Mieszki Atle. Stare i nowe budownictwo mieszkalne. Obok starego domu pamiętającego zapewne czasy Tomasza Klonowskiego wyrastają jak grzyby po deszczu piękne wille. A Tomasz Klonowski chciał aby te grun ty służyły ku pozytkowi wiejskiemu społeczeństwu


 administrator serwisu

stat4u